Sypialnia z toaletką - jak dobrać toaletkę do wnętrza?

Nie ma lepszego miejsca na toaletkę w domu niż sypialnia. Ustawiona pod oknem zapewnia odpowiednie oświetlenie w ciągu dnia, które jest niezbędne, aby wykonać staranny makijaż. Idealna toaletka to marznie niemalże każdej kobiety, która nie wyobraża sobie życia bez makijażu oraz potrzebuje swojego własnego zakątka codziennej pielęgnacji. Planujesz urządzić toaletkę w swojej sypialni i zastanawiasz się jak zaaranżować kącik dla siebie, gdzie będziesz mogła gromadzić wszystkie kosmetyki i przeprowadzać swoje codzienne rytuały? Podpowiemy jakie warunki powinna spełniać perfekcyjna toaletka oraz pokażemy nasze inspiracje aranżacji wymarzonego kącika urody do twojej sypialni.

Z jakich elementów powinna składać się toaletka?

Idealna toaletka powinna składać się z kilku niezbędnych części. Pierwszą z nich jest drobna komódka, najczęściej z praktycznymi szufladkami, gdzie możemy trzymać wszystkie niezbędne kosmetyki. Drugim elementem jest lustro, które jest konieczne do wykonania makijażu. Kolejną ważną sprawą jest odpowiednie siedzisko, dopasowane wysokością do blatu toaletki oraz właścicielki, tak aby zapewnić komfort podczas użytkowania. Następną kwestią jest odpowiednie oświetlenie- toaletka w sypialni powinna być ustawiona pod oknem, żeby zapewnić jak najlepsze światło, natomiast powinna mieć też dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu będzie możliwość korzystania z niej po zmroku. Wszystkie te detale składają się na kompletną, w pełni wyposażoną toaletkę, dzięki której wyposażysz swoją sypialnię we własny osobisty kącik urody.

elementy toaletki

Lustro - niezbędny element każdej toaletki?

Właściwe lustro to kluczowa kwestia podczas kompletowania toaletki. Bez niego wykonanie makijażu lub codziennej pielęgnacji jest niemożliwe. Podczas wyboru lustra warto wybrać dosyć duże, tak aby mieć jak najlepszą perspektywę. Popularne są toaletki ze wbudowanym już lustrem, ale często same decydujemy się na skompletowanie własnej niepowtarzalnej aranżacji. Istnieje wiele możliwości, jeśli masz odpowiednią ilość miejsca nad toaletką, możesz zawiesić lustro nad nią. Lustro wiszące to dobre rozwiązanie, żeby zaoszczędzić cenne miejsce na toaletce, aby móc postawić więcej potrzebnych przedmiotów na blacie. Jeśli planujemy samodzielnie dobrać poszczególne elementy toaletki, możemy wybrać też lustro stojące, którym dopełnimy mebel. Należy też dobrać lustro w stylu, który skomponuje się z resztą pomieszczenia, tak aby poszczególne detale stworzyły wspólną całość.

Gdzie ustawić toaletkę w swojej sypialni?

Toaletka w sypialni powinna mieć własne, dobrze przemyślane miejsce, które zapewni odpowiednie oświetlenie w ciągu dnia bez konieczności używania dodatkowych lamp. Najlepszym rozwiązaniem jest toaletka ustawiona bezpośrednio pod oknem, jednak jeśli nie mamy możliwości na ustawienie jej w dokładnie tym miejscu, warto rozważyć aranżacje w pobliżu okna. W ten sposób toaletka w sypialni zyska chociaż częściowe światło dzienne. Planując wyposażenie swojej sypialni w toaletkę, warto zadbać również o okolice toaletki tak, aby mebel posiadał wokół odpowiednią ilość miejsca. Ułatwi to codzienne korzystanie i zapewni komfort właścicielce toaletki.

Mała toaletka w niewielkiej sypialni - jak zaaranżować przestrzeń?

Mając ograniczoną przestrzeń w sypialni, również można zaaranżować toaletkę. Potrzebujemy jedynie niewiele miejsca pod ścianą, aby postawić stolik, na ścianie powiesić lustro, a stojące obok łóżko może posłużyć jako siedzisko. W zależności od tego ile miejsca mamy do dyspozycji, tak bardzo możemy "zaszaleć" tworząc własną aranżację. Jeśli nie zmieścimy wolnostojącego mebla, należy rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami jak np. podwieszana półka koło łóżka, która posłuży za toaletkę. Szafki nocne stojące obok łóżka też mogą stać się toaletką, oczywiście nie będą to modne meble, które widzimy, oglądając wnętrzarskie inspiracje ze stylowymi toaletkami na pierwszym planie, ale powinny spełnić swoją rolę toaletki w wersji mini. Wszystko zależy od Ciebie, twojej wyobraźni oraz miejsca, jakie jesteś w stanie przeznaczyć na aranżację toaletki.

Stylowe toaletki w Baxpol

W naszym sklepie internetowym czeka na Was duży wybór przeróżnych toaletek, które, możecie dopasować do siebie w zależności od stylu oraz potrzebnych wymiarów. Poniżej przedstawiamy dwa nasze typy, które mimo, że diametralnie różnią się od siebie, znakomicie pełnią swoją funkcję i z pewnością skradną serca niejednej z Was.

Pierwszą propozycją jest nowoczesna włoska toaletka ARTEMIDE, łącząca niezwykły design z funkcjonalnością. Dzięki szufladom mebel nadaje się nawet do przechowywania biżuterii w specjalnych przegródkach, a sprytnie schowane w blacie lustro, można w prosty sposób złożyć, unikając ryzyka stłuczenia.

włoska rozkładana toaletka artemide

Druga propozycja to toaletka VERONA, prawdziwy rarytas dla miłośniczek elegancji i nieco pałacowego stylu. Masywny mebel posiadający szafeczki na kosmetyki oraz duże wbudowane lustro, które wprowadzi was w nastrój prawdziwej księżniczki.

stylowa toaletka verona

Polecamy zapoznać się z naszą ofertą toaletek, gdzie z pewnością każda z Was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.