Jak optycznie powiększyć pokój?

Chciałbyś optycznie powiększyć pokój dzienny lub inne pomieszczenie? Jak najbardziej jest to możliwe! Sprawdź nasze patenty i dowiedz się więcej.

Optyczne powiększenie pokoju - Jak to zrobić?

Chciałbyś optycznie powiększyć pomieszczenie? To proste! Wypróbuj któryś z poniższych patentów, a momentalnie zmienisz odbiór swojego mieszkania, jeśli chodzi o jego przestronność.

Lustro

Chcąc optycznie powiększyć wybrany przez nas pokój, warto zastosować lustro. Sprawdzi się tutaj zarówno to w stylowej ramie powieszone na ścianie, jak i zamontowane na końcu naszego pomieszczenia, co pozwoli na optyczne zwiększenie jego metrażu niemal dwukrotnie. Możesz dodatkowo spotęgować ten efekt, kładąc przed nim dywan na przykład z geometrycznym wzorem.

Jeśli nasze pomieszczenie sprawia wrażenie zbyt ciasnego, co często ma miejsce na przykład w przypadku korytarza, to chcąc zyskać optyczne powiększenie przestrzeni, warto powiesić na jego dłuższej ścianie przedsionka jedno, ale duże lustro. Dzięki temu nasze pomieszczenie stanie się nie tylko bardziej przestronne, ale również zyska głębię.

Światłocień

Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, możemy wesprzeć się odpowiednio dobranymi źródłami światła. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się szczególnie dobrze te rozproszone, ponieważ nasze oczy będą automatycznie wędrować od jednego do drugiego, sprawiając, że nawet nieduży pokój odbierzemy za większy, niż jest w rzeczywistości. Za pomocą rozproszonych punktów świetlnych możemy podzielić również nasze pomieszczenie na różne strefy, dzięki czemu nawet niewielka kawalerka zyska na funkcjonalności.

Zabawa kolorami

Sprawdzony patent umożliwiający powiększenie małych pomieszczeń? Dobierając kolor ścian, stawiaj na jasne barwy. Kolory powiększające pokój to przede wszystkim wszelkie odcienie bieli, a także jasnych szarości, czy beżu. To właśnie za ich pomocą nawet w przypadku małych wnętrz zyskasz wrażenie większego metrażu.

Jeśli jesteś natomiast zwolennikiem tapet, to wybierz te bladoróżowe, błękitne, czy pistacjowe mogą być one zarówno gładkie, jak i wzorzyste szczególnie dobrze sprawdzą się tutaj geometryczne wzory w tym zygzaki, paski, czy trójkąty.

Ciekawym sposobem, który sprawi, że nawet najmniejszy pokój będzie sprawiał wrażenie większego, będzie zwrócenie uwagi na sposób, w jaki nakładamy farbę podczas malowania ścian. Warto pomalować dwie prostopadłe ściany na biało, a pozostałe bielą w innym odcieniu, dzięki czemu za sprawą powstałej różnicy i załamania między dwoma jasnymi odcieniami uzyskamy efekt większej przestrzeni.

Aby całe pomieszczenie zyskało na przestronności, sufit pomaluj odcieniem jaśniejszym, niż miało to miejsce w przypadku ścian. Spróbuj tego sposobu, a efekt Cię zachwyci. Możesz w tym celu użyć dedykowanej farby zawierającej rozjaśniacz optyczny, pomalowany nią sufit, czy ściana odbije nawet dwa razy więcej światła, niż miałoby to miejsce w przypadku farby emulsyjnej w tym samym odcieniu.

Przy okazji zwróć także uwagę na kolor podłogi i posadzki warto, żeby również była ona jasna i współgrała z resztą pomieszczenia.

Meble

Wybierz meble inspirowane japońskim minimalizmem na przykład sięgające sufitu, ale równocześnie gładkie i wtapiające się ze ścianą. Możesz także zdecydować się na te o lekkiej konstrukcji, geometrycznych kształtach oraz że sporą ilością wycięć, czy wygięć, które nadają wnętrzu przestrzeni.

Jeśli zaś jesteś fanem klasyki, to wybierz szafy o jasnych lakierowanych frontach w odcieniach bieli, czy pasteli, które odbijając światło, optycznie powiększą nasze wnętrze.